Nors ficus benjamina yra tolerantiškas prastoms augimo sąlygoms, jis nemėgsta staigių šviesos pokyčių. Jei šviesos sąlygos staiga pasikeičia, lapai gali pradėti kristi, tačiau augalas ilgainiui prisitaikys prie naujų sąlygų.

Benjamino fikuso medžio šakos yra grakščiai nusvirusios, su blizgančiais lapais. Lapai yra ovalo formos su smailiu galu. Jauni lapai yra šviesiai žali ir šiek tiek banguoti, o vyresni lapai yra žali ir lygūs. Medžio žievė šviesiai pilka ir lygi, bet jaunų šakų žievė ruda.

Ficus benjamina yra augalas, kurio aukštis gali siekti 1,5-2 metrus, kai auginamas kambaryje, tačiau natūralioje aplinkoje gali užaugti kur kas didesnis – vidutiniškai 7-9 metrus. Šio augalo gimtinė yra Azija ir Australija, kur sunokina mažus vaisius, kuriuos mėgsta kai kurie paukščiai.

Norėdami užtikrinti, kad jūsų fikusas augtų sveikas ir stiprus, vadovaukitės šiomis paprastomis rekomendacijomis: 4–6 valandas per dieną pasirūpinkite ryškia, netiesiogine saulės šviesa, o augalą apverskite kas 1–2 savaites.

Patikrinkite, ar dirvožemis, kurį naudojate Benjamino fikusui, gerai nusausina ir ar jo pH yra 6–7, kad augalas galėtų įsisavinti visas jam reikalingas maistines medžiagas.

Laistyti augalus svarbu, kad jie būtų sveiki. Per daug laistant gali nukristi lapai ir pūti šaknys, todėl svarbu laikytis nuoseklaus laistymo grafiko.

Ideali temperatūra fikusams yra 18 laipsnių naktį ir 22 laipsnių dieną. Vasarą venkite naudoti oro kondicionierius, kurie sumažina temperatūrą žemiau 17 laipsnių, nes tai kenkia medžiui.

Fikusas yra atogrąžų augalas, kuris geriausiai auga didelės drėgmės aplinkoje. Jei drėgmės lygis per mažas, lapai gali išdžiūti ir nudžiūti. Norėdami to išvengti, galite naudoti drėkintuvą, kad reguliuotumėte drėgmę namuose, arba išlaikyti drėgną dirvą aplink medžio pagrindą ir retkarčiais purkšti lapus.

Trąšos yra labai svarbios augalams, kurie yra sunkūs tiekėjai. Fikusai yra greitai augantys augalai, todėl pavasarį ir vasarą juos naudinga tręšti kas mėnesį, o rudenį ir žiemą – kas du mėnesius. Jei jūsų augalas praranda lapus, nors jo apšvietimas, temperatūra, drėgmė ir trąšų lygis yra idealūs, pabandykite papildyti augalą magniu ir manganu ir pažiūrėkite, ar tai padeda.

Jei jūsų Ficus Benjamina augalas liečia lubas arba jei norite jas sumažinti ar formuoti, turėtumėte jį genėti. Geriausias laikas genėti yra tada, kai augalas aktyviai neauga, o tai paprastai būna rudenį arba žiemą. Sterilizuotomis aštriomis genėjimo žirklėmis nupjaukite negyvas šakas ir nukirpkite negyvus lapus, nes tai gali padėti išvengti ligų ar grybelinių infekcijų plitimo.

Ficus Benjamin dauginimas gali būti lengvai atliekamas per auginius ir nereikia įsišaknijimo hormono. Geriausias laikas kirsti pavasarį, nes oras šiltesnis ir daugiau drėgmės. Fikusai retai auginami iš sėklų, o dauguma kambarinių augalų niekada neduos vaisių ar sėklų.

Fikuso persodinimas yra gana lengvas ir gali būti atliekamas kasmet. Ankstyvą pavasarį tiesiog perkelkite augalą į naują vazoną.

Jei pastebėjote, kad fikuso lapai krenta be jokios aiškios priežasties, tai gali būti dėl vieno iš kelių įprastų kenkėjų. Tai yra amarai, voratinklinės erkės ir voratinklinės erkės. Kad nepažeistumėte savo augalo, kiekvienam kenkėjui naudokite insekticidinį muilą ar kitas natūralias priemones.

Fikusai labai jautrūs šaknų puvimui, o tai gali būti rimta problema, o mažalapiai fikusai dažnai būna užkrėsti skydinėmis kirmėlėmis, dėl kurių augalo lapai gali pageltonuoti ir nukristi.

Dažniausia Benjamin Ficus problema yra ta, kad jie gali prarasti lapus dėl įvairių įtempių, pavyzdžiui, perkeliant į naują vazoną ar vietą. Dažniausiai taip yra dėl azoto trūkumo dirvožemyje arba dėl per didelio arba per mažo laistymo. Tai taip pat gali sukelti silpnas apšvietimas ir dažnas judėjimas į kitą vietą.

Šaknų puvinys yra dažna problema augalams, kurie ilgą laiką praleidžia drėgnoje arba užmirkusioje dirvoje. Jei pastebite, kad jūsų augalo lapai greitai pagelsta, ruduoja ar plinta, sulėtėjo augimas arba pūva rudas pagrindas, greičiausiai jis kenčia nuo šaknų puvinio. Norėdami patvirtinti, išimkite augalą iš vazono ir apžiūrėkite šaknis žemiau dirvožemio linijos. Jei jie geltoni, augalas yra sveikas, bet jei jie rudi ir purūs, šaknų puvinys yra problema, todėl reikia nedelsiant imtis veiksmų.

Jei matote, kad apatiniai augalo lapai pagelsta, tai greičiausiai yra perlaistymo požymis. Paprastai tai sukelia per mažai šviesos, nes fikusai gali gerai augti šešėlinėse vietose. Norėdami išvengti šaknų puvinio, turėtumėte sumažinti vandens kiekį, kurį duodate augalui. Daugelis žmonių nesuvokia, kad augalų šaknims reikia deguonies, o kai laistote dirvą, oras keliauja aukštyn ir iš vazono mišinio. Dėl šio deguonies trūkumo šaknys galiausiai sukelia jų irimą. Tačiau kai kuriais atvejais apatinius pageltusius lapus gali lemti ir išsausėjimas bei ilgalaikis dirvos išdžiūvimas, kurį dažniausiai nulemia per aukšta temperatūra arba saulės spinduliai.

Benjamin Ficus nesunku prižiūrėti, jei suteiksite jam pakankamai šviesos ir vandens. Mažalapį fikusą lengva prižiūrėti, nes jam nereikia daug šviesos, todėl puikiai tinka auginti patalpose.

Ficus Benjamina auga greitai, kasmet pasiekia 30-50 centimetrų aukštį. Todėl svarbu stebėti, ar jį reikia persodinti ir genėti. Kaip greitai auga Ficus Benjamina?

Mažalapius fikusus rekomenduojama laistyti, kai viršutinis žemės centimetras išdžiūvo. Vandens kiekis turi būti toks, kad vandens perteklius nutekėtų per drenažo angas puodo apačioje.

Kokio apšvietimo reikia Benjamino fikusui, kad jis klestėtų? Ficus Benjamina geriausiai auga ryškioje, netiesioginėje saulės šviesoje, tačiau gali toleruoti ir silpnesnį apšvietimą. Tačiau per daug tiesioginių saulės spindulių gali pakenkti lapams.

Norint pagerinti jų išvaizdą, patartina genėti fikusus. Nudžiūvusias ar ligotas šakas reikia pašalinti, o per ilgas ar netinkamos formos šakas patrumpinti.

Kokiomis ligomis gali susirgti Benjamino fikusas? Augalas gali susirgti įvairiomis ligomis, tokiomis kaip šaknų puvinys, lapų dėmėtumas ir miltligė. Todėl svarbu stebėti ligos požymius ir, jei reikia, nedelsiant juos gydyti.

Ideali Ficus Benjamina temperatūra yra 18–24 °C. Fikusai gali atlaikyti žemesnę temperatūrą, tačiau jie gali sugesti, jei laikomi žemesnėje nei 10°C temperatūroje.

Taip, fikusą galima dauginti imant auginius iš augalo. Geriausias laikas tai padaryti yra pavasarį arba vasarą, kai augalas aktyviai auga. Kad auginys įsišaknytų, jis turi būti įdėtas į dirvą ir duodamas daug šviesos bei vandens. Ar galiu padauginti fikusą, paimdamas iš jo auginius?

Viena iš galimų fikuso lapų kritimo priežasčių – nepakankamas apšvietimas. Fikusams augti reikia ryškios šviesos, todėl jei lapai krenta, tai gali būti dėl to, kad augalas negauna pakankamai šviesos. Perkelkite fikusą į šviesesnę vietą arba įdiekite auginimo lempą, kad augalas klestėtų.

Apatiniai fikuso lapai krenta, nes augalas bręsta. Norėdami paskatinti naują augimą, auginimo sezono pradžioje nupjaukite stiebą iki norimo aukščio. Po pjūvio vieta atsiras naujas augimas.

Lapų kraštai pagelsta, nes augalas negauna pakankamai maisto medžiagų. Norėdami tai ištaisyti, auginimo sezono metu augalą reikia tręšti kas mėnesį subalansuotomis, vandenyje tirpiomis trąšomis. Kodėl lapų kraštai pagelsta?