Sukiniai ir apėjimas vieno apie kitą. Grojama antroji muzikos dalis.

Visi, pasileidę rankomis, daro po vieną sukinį dešinėn ir kairėn, o paskui, sukryžiavę rankas priekyje, apeina porose vienas apie kitą, kaip I posme.

  1. b) Sukimasis už parankių.

Poros, susikabinusios dešinėmis, o vėliau kairėmis parankėmis, sukasi dvigubuoju žingsniu, kaip I posme.

  1. Tvorelės.

Grojama pirmoji muzikos dalis.

Pakartoja II posmo judesius. Tvorelės suartėja ir vėl grįžta savo vietas.

  1. a) Merginų suėjimas į vidurį.

Grojama antroji muzikos dalis.

Merginos sukiniais ir dvigubaisiais žingsniais sueina į vidurį, o vyrai tuo metu daro sukinius į šonus ir, truputį paėjėję į priekį, grįžta atgal.

  1. b) Merginų sukimasis už parankių.

Merginos viduryje sukasi už dešinių ir už kairių parankių, kaip II posme, o vyrai daro sukinius dešinėn ir kairėn. Paskui, pasisukę dešiniuoju pečiu į merginas, šoka dvigubuoju žingsniu į priekį ir atgal.

  1. Gyvataras atskirai.

Grojama pirmoji muzikos dalis.

Visi pakartoja III posmo pirmos dalies judesius. Merginos, susikabinusios eilėmis, šoka Gyvataro žingsniu dešinėn ir kairėn, o vyrai tvorelėmis, priartėdami prie merginų ir grįždami atgal.

  1. a) Grįžimas prie savo porų. Grojama antroji muzikos dalis.

Merginos ir vyrai, susikabinę eilėse, daro trigubuosius žingsnius į priekį ir atgal, o paskui dvigubaisiais žingsniais lenda pro tvoreles, kaip III posmo antroje dalyje. Pralįsti reikia pro tuos pačius tarpus.

  1. b) Pabaiga

Merginos ir vyrai, susikabinę porose paprastai, daro sukinius į vieną ir j kitą pusę, kaip anksčiau. Apsisukant rankas reikia perkelti per galvą.

Po paskutinio sukinio priekyje esančių keturių porų vyrai susikabina vienoje eilėje rankomis paprastai, veidu pasisukę į žiūrovus. Taip pat eilėse paprastai žemai susikabina antrųjų keturių porų merginos, o už jų ir vyrai. Jie visi taip pat į žiūrovus pasisukę veidu.

Keturiais dvigubaisiais žingsniais avanscenoje esantieji vyrai ir merginos pasikeičia vietomis.

Vyrai, pakėlę rankas aukštai virš galvų, traukiasi atbuli atgal, o merginos keturiais dvigubaisiais žingsniais pasilenkusios išlenda pro tarpus į žiūrovų pusę. Pralįsti telkia pro dešinį savo vyro petį. Pralindusios merginos susikabina rankomis paprastai žemai vienoje eilėje.

Tuo metu gilumoje esančios dvi tvorelės šoka keturis dvigubuosius žingsnius į priekį ir priartėja prie avanscenoje esančių šokėjų.

Priekyje esančios merginos, pakėlusios rankas aukštyn, traukiasi atbulos atgal, o pro jų kairį petį išlenda į priekį vyrai. Gilumoje esančios merginos ir vyrai šoka dar tris dvigubuosius žingsnius į priekį. Šešiolikto takto pabaigoje visi sustoja, kaip nurodyta. Priekyje esą keturi vyrai suklaupia ant dešiniųjų kelių. Jie susikabinę eilėje rankomis paprastai. Jų merginos, taip pat susikabinusios eilėje, sustoja už jų, truputį pasilenkusios į priekį. Kitos keturios merginos, susikabinusios eilėje pakeltomis ligi pečių rankomis, sustoja tiesiai. Jų vyrai, susikabinę rankomis ir jas pakėlę galvos aukštyje, sustoja į paskutinę eilę. Taip pabuvę keletą sekundžių, tie vyrai, kurie buvo atsiklaupę, atsistoja, visi kiti šokėjai pasileidžia rankomis. Visi šokėjai sustoja į dvi eiles, pasisukę veidu į žiūrovus. Priekyje esančių keturių porų merginos savo vyrams iš kairės, o kitų keturių porų — iš dešinės.

Dainų šventėje Gyvatarui šokėjus reikia sustatyti eilėmis, po kelis ratelius kiekvienoje. Pusė ratelio vienoje eilėje, o kita pusė — gretimoje. Šokis nuo pradžios ligi galo atliekamas be jokių pakeitimų. Nuo šokio vidurio (pradedant IV posmu) eilės aikštėje susidaro.

Šokių bateliai Vilniuje ne tik padėda šokti tokius šokius kaip Gyvataras.